Bransoletki srebrne – jak je odpowiednio wybierać?

bransoletka srebrnaOstatnimi czasy do łask znów wracają bransoletki wykonane ze srebra, które modne były już jakiś czas temu. Wychodząc na ulicę można zauważyć, że u wielu kobiet bransoletki srebrne znów spoczywają na nadgarstkach – trzeba jednak odpowiednio dobrać ten rodzaj biżuterii, aby móc cieszyć nim oko.

Wbrew pozorom wybór wydaje nam się łatwy, ale zapominamy o wielu czynnikach, które odpowiadają za to jak na naszej ręce wygląda srebrna bransoletka. Oczywiście każdy element biżuterii musi być dobrany głównie względem tego czy podoba się właścicielowi, jak prezentuje się na ręce oraz czy pasuje do ubieranego, na co dzień typu odzieży. Jeśli przykładowo kobieta lubi bursztyny to pewnie wybierze wzór z takimi kamieniami, a nie innymi.

Trzeba jednak sprawdzać, czy bransoletka dobrze sprawdzi się, na co dzień czy może tylko na wielkie wyjścia – nie będziemy potem żałowali zakupu, jeśli to dokładnie przemyślimy. Nigdy nie dokonujmy zakupu pochopnie – trzeba dobrać odpowiedni rozmiar bransoletki ze srebra, standardowo jest to 19 centymetrów, jednak, aby sprawdzić idealny rozmiar trzeba zmierzyć obwód nadgarstka i dodać do niego 2 centymetry. Jeśli wartość ta wypada pomiędzy dwoma rozmiarami, trzeba zastanowić się czy wybrać bardziej przylegającą biżuterię czy może coś luźniejszego. Bransoletka w ciągu pierwszego roku użytkowania może się jednak rozciągnąć o około 1 centymetr, to również bierzemy pod uwagę. Kwestią, na którą mało, kto zwraca uwagę jest również typ zapięcia – należy wybierać te najbardziej solidne, ponieważ w trakcie użytkowania biżuteria srebrna może się łatwo zsunąć z nadgarstka i po prostu ją zgubimy.

Coraz częściej w bransoletach srebrnych pojawiają się zapięcia baryłkowe, cechujące się dobrą, jakością i trwałością, ale są też mniej wytrzymałe zapięcia magnetyczne, na haczyk czy klasyczne karabińczyki. Trzeba dokładnie zapytać o ofertę w sklepie, tak, aby udało się wybrać jak najlepszy produkt. Przy zakupie warto też zwracać uwagę na wykończenie srebrnej biżuterii, na dopracowanie wzorów, na to czy metal nie ma żadnych odprysków, czy żaden z elementów nie jest pęknięty. W takim wypadku możemy poprosić o inny egzemplarz, a jeśli go nie ma na stanie to albo nie decydujmy się na zakup albo wytargujmy rabat, dzięki któremu u złotnika poprawimy te niedociągnięcia. Najlepiej jest jednak inwestować w srebrne bransoletki dobrej, jakości za nieco wyższe ceny, te na ogół nie powinny mieć żadnych skaz.

Artykuł przygotowany we współpracy z bizumi.pl